Ceramizer: opinie

Użycie ceramizera jako dodatek do benzyny czy też oleju silnikowego to sprawdzony sposób na poprawienie pracy samochodu. Nie musisz się wtedy martwić koszty naprawy a Twój samochód jest zabezpieczony przed korozjami i działaniem różnych toksycznych składników. Jeżeli miałeś problem z zapalaniem w zimie lub denerwujesz się kiedy drożeje benzyna teraz nie jest to już Twój problem. Po użyciu ceramizera Twój samochód będzie lepiej zapalał, i lepiej spalał dzięki temu koszty jazdy samochodem zmniejszą się. Sam zobaczysz różnicę w sprawności Twojego samochodu kiedy użyjesz ceramizera już po dwustu kilometrach.

Opinie o ceramizerze

Opinie o ceramizerze ludzi, którzy go wypróbowali są bardzo pozytywne. Oto opinia Pana Jacka Soboty po przeprowadzeniu testu ceramizera.

"Stwierdzam, że działanie preparatów ceramizer zaskoczyło mnie w bardzo pozytywny sposób. Duże wrażenie zrobiła na mnie ich prędkość działania, bezproblemowy sposób aplikacji oraz sam efekt końcowy. To samo stwierdził mechanik który został przeze mnie poinformowany o celu w jakim wykonywane były pomiary ciśnień sprężania w cylindrach silnika . Tak jak wcześniej pisałem on sam zwrócił uwagę na wygląd świec zapłonowych przed i po teście. Dodatkowo zauważone przeze mnie niższe spalanie, równiejsza, lżejsza praca silnika, lepsze wkręcanie się na obroty, większa prędkość maksymalna, brak samozapłonu, niższa temperatura pracy silnika, bardzo płynna, lekka, delikatna zmiana biegów, itd. zostały potwierdzone doświadczalnie.

Uważam, że preparat jest w 100% skutecznym i wartym polecania środkiem ochrony silników nowych z niewielkimi przebiegami jak również regeneracji tych które mają już za sobą swoje czasy świetności. Osobiście zastosuję dostępne na rynku preparaty ceramizer w swoich samochodach jako te sprawdzone i skuteczne, jak również będę polecał ich zakup i zastosowanie wszystkim swoim znajomym. Kolega mechanik po dokładnym zapoznaniu się z efektami zastosowania preparatów ceramizer także stwierdził, że są one warte polecania klientom i z całą pewnością będzie ich namawiał do zakupu i zastosowania niezależnie od wieku czy przebiegu pojazdu."

A co jeszcze sądzą o ceramizerze użytkownicy?

A oto inna anonimowa wypowiedź dotycząca ceramizera

"Aby mieć inne dane niż czysto subiektywne (np. ciszej/lżej chodzi itp.) przed dodaniem , zrobiłem pomiar ciśnienia sprężania. Miałem 22 / 27 / 23 / 21 bar , obecnie mam 29 / 27 / 28 / 26 bar więc ciśnienie poszło do góry i co ważne wyrównało się na wszystkich cylindrach.silnik spala troszkę mniej oleju (choć i tak dużo nie spalał). Po dodaniu zrobiłem >20 tys km. Przyznam że początkowo miałem dosyć ograniczone zaufanie do tego preparatu, ale u mnie zadziałał, więc coś w tym jest."
A tutaj jeszcze jedna opnia pana Bartosza Korabiewskiego
Posiadam samochód osobowy Citroen BX 1,9 diesel rocznik 1993. Staram się dbać o swój nie najmłodszy już, ale w pełni sprawny samochód. Do kwestii poprawy parametrów technicznych poprzez zastosowanie takich środków jak uszlachetniacze podchodziłem prawdę mówiąc trochę sceptycznie. Dodatkowo opinia znajomych mechaników zdawała się mówić, że będą to jedynie pieniądze wydane bardziej na kupienie poczucia zadowolenia kierowcy, niż na faktyczną poprawę parametrów technicznych samochodu. Mimo to postanowiłem zaryzykować zakup zestawu uszlachetniaczy, tym bardziej że nie najmłodszy silnik i pozostałe podzespoły mojego samochodu raczej mogłyby "liczyć" bardziej na awarię spowodowaną swoim wiekiem niż użyciem niewłaściwych "konserwantów".

Liczyłem bardziej, że mogę bardziej pomóc silnikowi niż zaszkodzić. Dnia 29 lipca 2005 r. użyłem zestawu ceramizerów (do paliwa, skrzyni biegów i silnika). Od tego czasu mogłem obserwować zmiany, jakie się dokonywały w moim ukochanym pojeździe. Niestety, nie posiadam danych warsztatowych na poparcie swoich spostrzeżeń, które mogą być subiektywne. Silnik: Stał się cichszy - co prawda nigdy nie był zbyt głośny, ale po dodaniu ceramizera jego praca stała się jeszcze przyjemniejsza dla ucha. Odniosłem wrażenie, że stał się nieco bardziej żwawy (bez przesady, ale ma nieco lepsze przyspieszenie - to w końcu diesel bez turbo).

Zużycie oleju: Przed dodaniem ceramizera używałem Oleju Elf Turbo Diesel 14W40 (5 litrów). Przejechałem 10 tys km dolewając 1l (co daje 0,6 l/1000 km). 29 lipca 2005 wymieniłem olej na TOTAL Quartz 5000 15W40 mineralny i użyłem zestawu ceramizerów. Przejechałem 17 tys km dolewając 3l oleju (co daje 0,4 l/1000 km). Muszę dodać, że duża część tego okresu przypada na długą i ciężką w tym roku zimę, podczas której codziennie używałem samochodu (samochód nie garażowany!).

Zużycie paliwa: przed dodaniem ceramizera w okresie wrzesień 2004 - sierpień 2005 śr. zużycie paliwa wyniosło 6,44 l/100 km w cyklu jazdy mieszanej. Jazda po dodaniu ceramizera w okresie wrzesień 2005 - maj 2006 śr. zużycie paliwa wyniosło 6,40 l/100 km w cyklu jazdy mieszanej, w tym jazda w trudniejszym i dużo dłuższym niż w poprzednim roku okresie zimowym, brak też tu okresu m-cy letnich do sierpnia cechujących się zwykle najniższym zużyciem (dodatkowo w ciągu ostatnich m-cy wielkie przebudowy wrocławskich dróg spowodowały, że kilkukilometrowe odcinki pokonywane są w czasie 3-4 krotnie dłuższym niż zazwyczaj - 7 km w ciągu 45 min na biegu 1 i 2 co znacznie zwiększa zużycie paliwa).

Skrzynia biegów: Biegi wchodzą znacznie lżej, skrzynia pracuje znacznie ciszej. Są to informacje, które zebrałem przy okazji prowadzonej przeze mnie ewidencji przebiegu, tankowań, zużycia materiałów eksploatacyjnych i napraw. Myślę, tak długi okres obserwacji prowadzony zarówno przed jak i po zastosowaniu ceramizera w sposób obiektywny przedstawia jego zalety.”

Jak widzicie to naprawdę działa. Warto dbać o swój samochód, żeby cieszyć się nim dłużej zwłaszcza, że nie każdy ma możliwość zakupu następnego. Polecam preparat ceramizer.


Przykładowy zestaw naprawczy: Ceramizery: Zestaw naprawczy nr.1
Ceramizer do silnika:
Ceramizer do silnika
Zobacz »Uszlachetniacz do paliwa:
Uszlachetniacz do paliwa
Zobacz »Ceramizer do skrzyni biegów:
Ceramizer do skrzyni biegów i tylnych mostów
Zobacz »Ceramizer i opinie | Regeneracja silnika | Ceramizer do silnika | Ceramizer cena | Opinie o ceramizerze